عینک پلیس مانتو گیلدا
کیف آلوما والت پد ضد عرق مای درای
ساعت Gucci طرح Love گردنبند Love
ست کامل طراحی ناخن سالن اکسپرس میکرو تاچ مکس

همه چیز جز ماشین ظرفشویی بهش داده ها... اما دریغ از یک ذره سلیقه! اون از وضع جهازیه دادنشون که نصف جنسها رو خواهر و برادر و فامیلاش توی مراسم پاتختی هدیه دادن؛ اون هم از وضع جنس و مارک و چیدمان.
به پسرم گفتم این فرشه که خالش بهتون کادو داده را بندازین جلوی در، خودم یک تخته فرش شیک زمینه گل بهی برات می گیرم. من که این همه خرج مراسم عروسیت کردم... فرش هم اضافه بشه.
   
ازدواج در اسلام عملی مستحب و در برخی موارد واجب شمرده می‌شود
 
طبق قوانین اسلامی ازدواج تنها با پیشنهاد زن و تایید توسط مرد (یا برعکس) صحیح است. اهل سنت حضور دو شاهد را هم لازم می‌دانند ولی شیعیان حضور شاهد را لازم نمی‌دانند. البته می‌توان به شخص دیگری که لازم هم نیست که نماینده دینی باشد، وکالت داد تا آن‌ها را به عقد یکدیگر درآورد.چندزنی تا حداکثر ۴ همسر برای مردان جایز است ولی چندشوهری جایز نیست. در صورت طلاق یا مرگ شوهر، زن برای ازدواج مجدد باید مدتی را صبر کند که به عده معروف است و در این دوران همچنان برخی آثار رابطهٔ زوجیت بین او و همسر سابقش برقرار است. در هنگام ازدواج مرد باید مالی را به تملک زن درآورد که به مهریه معروف است. مقدار مهریه بسته به توافق زن و مرد است. ویکی پدیا فارسی
 

عروسی ایده آل اسلامی چگونه باید باشد؟
پوششی مناسب در روز خواستگاری
 
پوشاک و لباس، در همان نگاه اول ناخواسته معرف شخصیت شما هستند. بنابراین، نباید این مسئله مهم را نادیده بگیرید و به سادگی از آن بگذرید. هر لباسی که برای روز خواستگاری انتخاب می کنیدـ گذشته ازمدل و رنگ ـ باید برازنده سن و اندام شما باشد.
 
در انتخاب رنگ لباس دقت کنید و قبل ازخواستگاری، رنگ های مناسب را امتحان کنید. در این رابطه می توانید از اعضای خانواده خود نیز نظر بخوا هید. یادتان باشد که نخستین دیدار همیشه تأثیرگذار است و نمی توان اثر آن را به سادگی کم کرد.
آقایان نیز باید در مورد پوشش خود دقت کنند. استفاده از لباس های سبک و اسپرت (حتی اگر در زندگی اجتماعی خود چنین پوششی دارند) برای جلسه خواستگاری مناسب نیست. بهتر است در جلسه خواستگاری، لباس رسمی تر و البته ساده و راحت پوشیده شود و درباره پوشش اجتماعی خود نیز در جلسه اول سخن بگوید.
 
توصیه می شود در خواستگاری آرایش نکنید، تا خواستگار چهره واقعی شما را ببیند و بتواند آگاهانه انتخاب کند. اما بعد از ازدواج با آرایشی که می کنید، می توانید زیبایی بیشتر و در نتیجه جذابیت بالاتری برای فرد مقابل داشته باشید
 
آرایش درخواستگاری
 
دختران درباره آرایش ظاهر خود در جلسه خواستگاری بسیار مقید هستند. این مطلب از این حیث که آراستگی فرد تأثیر بسزایی در طرف مقابل دارد، محترم است، اما اگر آرایش دختر در مراسم خواستگاری به قصد پنهان کردن عیب خود باشد، به نوعی نشان از بی صداقتی دختر نسبت به پسر دارد. حتی گاه ممکن است این امر منجر به جدایی طرفین بشود.
توصیه می شود در خواستگاری آرایش نکنید، تا خواستگار چهره واقعی شما را ببیند و بتواند آگاهانه انتخاب کند. اما بعد از ازدواج با آرایشی که می کنید، می توانید زیبایی بیشتر و در نتیجه جذابیت بالاتری برای فرد مقابل داشته باشید.
علاوه بر این مسائل، آرایش باعث می شود که صورت فرد زینت داشته باشد و نگاه کردن به دست و صورت زنی که آرایش داشته باشد جایز نیست. این موضوع برای مؤمنی که نمی خواهد مرتکب حرام شود، مانعی برای دیدن صورت دختر ایجاد می کند؛ در نتیجه شخص در شناخت و انتخاب آگاهانه دچار مشکل می شود.
 
نقابی بر زشتی ها
 
در فقه شیعه بحثی به نام تدلیس وجود دارد که به معنای پنهان کردن عیب است و بسیار مورد نکوهش قرار گرفته است. پس اگر فرد به وسیله آرایش کردن یکی از عیب های هفت گانه (که منجر به بطلان عقد می شوند) مثل پیسی را بپوشاند، عقد باطل می شود.
در گویش فقهی گفته می شود که تدلیس، فاقد را واجد، وانمود کردن است. یعنی کسی کم مو یا بی مو باشد اما موی مصنوعى بگذارد و وانمود کند موی خودش است. یا چاله هاى آبله صورت را پر کند، تا آبله رو دیده نشود.
مثلا مردی که سـواد کمی در حد خوانـدن و نوشتـن دارد و به خاطر سـانحه ای کـه در کـودکی بـرایش اتـفاق افتـاده، گردنـش کج بـوده اسـت، بـه خواستگاری دختـری می رود و در مراسـم خواستگاری خـود را دیپلمه معرفـی می کند و گردن خود را بسته و وانمود می کند که موقتاً دچارگردن درد شده است. پس از ازدواج همسر این مرد متوجه فریب شوهر می شود و می تواند به دادگاه مراجعه کرده و تقاضای فسخ نکاح بدهد.
یا زنی که قبلاً ازدواج کرده و شش ماه زندگی زناشوئی داشته است، پس از طلاق، شناسنامه المثنی گرفته و خود را دوشیزه معرفی می نماید، بعد از ازدواج، همسرش متوجه ازدواج قبلی زن می شود. او می تواند به دلیل تدلیس همسرش را طلاق دهد


نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد